Príbeh Imreho – pacienta DKC

 

Prinášame vám príbeh nášho už dospelého pacienta Imra, ktorý nevzdal svoj boj s chorobou srdca a napriek viacerým operáciám a najmä obezite, ktorou trpel, sa rozhodol, že urobí ráznu zmenu. Podarilo sa mu to a my sme na Imra patrične hrdí J Držíme palce aj naďalej!

„Chcel by som odkázať mladým pacientom aj rodičom, že s chorým srdcom sa dá žiť plnohodnotný život. A odkiaľ to viem? Sám som bol pacientom Detského kardiocentra až do dospelosti. Bol som dokopy štyrikrát operovaný a štyrikrát katetrizovaný, pri poslednom pobyte, ktorý trval vyše šesť mesiacov v roku 1996, som dostal AoV náhradu chlopne a od toho času som na stálej antikoagulačnej liečbe warfarinom. Dnes som SZČO v oblasti elektroinštalácii, som tiež otec dvoch ZDRAVÝCH detí, ktoré nemajú ani len šelest a venujem sa fitnesu.

Fitnesu som sa začal venovať hlavne preto, lebo som bol obézny a mal som problémy s chrbticou. Tieto dve obmedzenia mi robili problém, mal som pocit, že sa niečo deje so srdcom, ale bolo to inak. Bol som iba obézny a mal som krivú chrbticu. Kardiológ mi poradil, aby som začal dohliadať na stravovanie, aby som začal chodiť cvičiť a aby som zhodil nadbytočné kilá a posilnil chrbtové svaly.

Túto radu som poslúchol a začal tým ďalšiu etapu života. Najprv som schudol a posilnil všetky svalové partie. Zmizli moje migrény, búšenia srdca a iné neduhy, ktoré som mal predtým. V cvičení stále pokračujem a veľa krát vytriem oči aj úplne zdravým chlapom J

Moja rada je, nepripúšťať si svoju chorobu. Treba si ju uvedomiť a naučiť sa s ňou žiť, zdravo sa stravovať a podľa možností cvičiť a pracovať. Choroba nesmie riadiť náš život, ale postaviť sa k chorobe tak, že ona prišla ku mne ona sa musí podriadiť 🙂 Mne to pomohlo.“